قوانین و مقررات


قوانین و مقررات رسانا تی وی

کاربر عزیز به رسانا تی وی خوش آمدید

با توجه به اینکه تیم رسانا به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و متعهد است که از اطلاعات شخصی شما محافظت کند، قوانین ومقرارتی را وضع کرده ایم تا عضویت امن و راحتی را در پلتفرم آموزشی خود به شما ارایه دهیم.تمامی محتواهای ارایه شده در سرویس رسانا طبق چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و قانون تجارت الکترونیک است.سرویس مذکور با نام تجاری "Resana Tv"  "ثبت گردیده است و از حق کپی‌ رایت برخوردار است. در صورتی که در سایت‌های دیگر با موارد نقض کپی‌ رایت رسانا تی وی مواجه شدید، لطفا به آدرس ایمیل port[at]resana[dot]t اطلاع دهید.تکمیل مراحل ثبت نام به منزله پذیرش و موافقت کاربر با قوانین ما می باشد و ازآن پس رعایت تمامی مفاد آن الزامی است.لازم به ذکر است در صورت نقض هر یک از مفاد این توافقنامه توسط کاربر، رسانا تی وی مجاز است دسترسی کاربر را مسدود نماید. همچنین رسانا تی وی حق دارد بنا به ضرورت و یا صلاحدید، تغییراتی در مفاد توافقنامه خود با کاربران ایجاد کند. این تغییرات می‌تواند در هر زمان و بدون اطلاع رسانی به کاربران صورت گیرد. بنابراین کاربر می‌بایست هر چند وقت یکبار شرایط و قوانین رسانا تی وی را مطالعه کرده و از تغییرات احتمالی آن آگاه شود.

چنانچه در قوانین مندرج، تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌گردد. از آنجایی که این تغییرات می‌تواند تغییرات جزیی در برخی از قوانین تا تغییر کل محتوای توافقنامه را شامل شود، به کاربران گرامی توصیه می‌شود در فواصل زمانی مناسب، بخش قوانین سایت رسانا را مرور نمایند تا در جریان تغییرات احتمالی قرار گیرند.

1.    خرید اشتراک رسانا هیچگونه حقی اعم از مالکیت محتوای موجود درسایت که شامل فیلم‌های آموزشی ، سریال‌ها وانواع برنامه‌های آموزشی است، برای کاربر ایجاد نمی کند.

2.    کاربر حق دانلود، انتشارو ارایه محتوای رسانا را به دیگران ندارد و انجام این روند پیگرد قانونی دارد.

3.    محتوای ارایه شده با رعایت تمام نکات فنی تهیه و دراختیار کاربران قرار می‌گیرد. بنابراین رسانا تی وی مسئولیت هر گونه مشکلات و اختلالات نرم افزاری و سخت افزاری وارده به کامپیوتر و گوشی هوشمند کاربر را به عهده نمی گیرد.

4.    مدیریت محتوای رسانا تی‌ وی منحصرا بر عهده ی تیم رسانا می باشد ودر صورت صلاحدید میتواند آن را تغییر دهد یا دسترسی به بخشی از محتوا را محدود و مسدود کند. لازم به ذکر است در مدیریت محتوا، اطلاع رسانی قبلی به کاربران ضرورتی ندارد.

5.    رسانا تی‌وی متعهد می‌شود اطلاعات شخصی کاربران را فقط نزد خود نگه دارد و از افشای آن به هر شخص یا گروه سوم شخص اجتناب ورزد. تنها در مواردی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران و بنا به درخواست رسمی ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی ذیصلاح نیاز به ارایه اطلاعات شخصی کاربران باشد، رسانا تی وی موظف به همکاری طبق قانون خواهد بود و هیچ مسئولیتی متوجه تیم رسانا نخواهد بود.

6.    هنگام ثبت نام و عضویت در سایت ، متقاضی موظف به ارایه مشخصات فردی خود شامل: نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه است. پس ازانجام مراحل ثبت نام و تایید نهایی عضویت، پروفایلی برای کاربر تشکیل خواهد شد که کلیه فعالیت‌های کاربر در سایت اعم از تماشای برنامه ها ،ورکشاپ و وبینارها به صورت آنلاین و غیره در آن ثبت می‌شود. کاربر می‌تواند در هر زمان به پروفایل شخصی خود مراجعه کند و اطلاعات خود( به جز شماره تلفن همراه ثبت شده در حساب کاربری ) را ویرایش نماید.

7.    بدیهی است که محیط وب از امنیت کامل برخوردار نیست .بنابراین اگر درحین انتقال اطلاعات هر گونه دسترسی توسط افراد یا گروه‌های سوم شخص به اطلاعات کاربر ممکن گردد، هیچ مسئولیتی متوجه رسانا تی‌وی نخواهد بود.

8.    محتوای موجود بر روی رسانا تی وی برای مطابقت با قوانین رسانه‌های کشور جمهوری اسلامی ایران بازبینی شده‌اند. ولی اگر درهر صورت مضامینی به نظر کاربر مناسب نمی‌آیند، کاربر می‌بایست نظر خود را به رسانا تی وی اعلام نماید. بدیهی است تصمیم گیری در خصوص ایجاد تغییر در مضامین به موجب قوانین در حیطه اختیارات رسانا است.

9.    کاربر مجاز نیست اطلاعات کاربری خود را در اختیار دیگران قرار دهد. درصورتی که اطلاعات کاربری خود را در اختیار دیگران قرار دهد، مسئولیت هر گونه مشکلی که به واسطه این امر رخ دهد به عهده کاربر است.

10. هر کاربر فقط مجاز به ایجاد یک شناسه کاربری می‌باشد.

11. در صورت بروز شرایط ضروری و خارج از کنترل همچون زلزله، سیل وغیره که قطع سرویس و ارایه خدمات را به همراه داشته باشد، قرارداد فی مابین رسانا و کاربران تا رفع مشکل و وضعیت اضطراری به صورت معلق باقی می‌ماند و پس از بازگشت به شرایط عادی از سر گرفته می‌شود.

12. اشتراک های رسانا تی وی  365 روزه محاسبه می‌شود. و تیم رسانا موظف است از زمان خرید اشتراک تا 365 روز بعد محتواهای خود را طبق اعتبار باقی مانده کابر دراختیارش قرار دهد.

13. در خصوص هر گونه خرید اشتباه در رسانا ، تمامی ضرر زیان ها به عهده کاربر می باشد و هزینه اشتراک خریداری شده از سوی کاربر به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد و هیچ مسئولیتی در قبال بازگرداندن وجه دریافت شده، متوجه رسانا تی وی نخواهد بود.

14. اشتراک هر کاربر امکان نمایش تنها یک پخش همزمان خواهد داشت، یعنی چنانچه کاربری با بیش از یک IP اقدام به تماشای آنلاین فیلم نماید کد احراز هویت را دریافت نخواهد کرد و امکان مشاهده آنلاین برنامه ها را نخواهد داشت. 

۱5- خدمات ارایه شده در رسانا تی‌وی ، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشد و هر گونه بهره‌برداری و سوءاستفاده از محتوای رسانا تی وی، پیگرد قانونی دارد.


قوانین و مقررات تکمیلی


کاربران گرامی، برای عضویت در این وب‌سایت، مطالعه و اطلاع از قوانین آن ضروری است.عضويت، به منزله مطالعه قوانین و اطلاع از مفاد آن و پذیرش کلیه آنها بدون استثناست.

1.    لینک‌، آدرس الکترونیکی یا هرنوع تبلیغ مجازی سایر اشخاص حقیقی یا حقوقی در محتوای سایت، صرفاً جهت اطلاع‌رسانی است و رسانا هیچ مسئولیتی در قبال محتوای آن لینک‌ها یا آدرس‌های الکترونیک یا تغییرات بعدی آنها نخواهد داشت.

2.    هر نوع توهین ، تهدید اشخاص ،اظهارنظرهای سیاسی،عدم پایبندی به موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران،استفاده از هر نوع محتوا که سبب وهن این سایت شود، انتقال و پُست هرگونه مطلبی که به حقوق دیگران تجاوز و هتک حرمت کند ،درج کلمات تهدیدآمیز و توهین‌آمیز و ناقض حقوق شخصی یا اجتماعی، مطالب مبتذل، یا حتی مطالب قابل‌ اعتراضی که باعث ترغیب به اعمال مجرمانه شود، مشمول حذف دائم کاربری و انتقال کاربر به لیست سیاه و ارجاع موضوع به مراجع قضایی خواهد بود.

3.    .با توجه به اینکه پس از خرید اشتراک ، دسترسی سریع پس از پرداخت به مشتری داده می شود، به استناد آیین نامه اجرایی قانون تجارت الکترونیکی، حق انصراف و استرداد وجه به داوطلبان تعلق نمیگیرد و انصراف و تقاضای استرداد وجه، پس از خرید بسته و انجام عملیات پرداخت به هیچ وجه مورد پذیرش نیست، وجهی مسترد نمی‌گردد و واریز کننده وجه ، حق خود را مبنی بر پیگیری حقوقی استرداد آن سلب و ساقط می‌کند، لذا داوطلبان قبل از خرید بسته میتوانند نمونه های رایگان را مشاهده و در صورت تمایل اقدام به خرید اشتراک نمایند. 

4.    .واریزکننده وجه اقرار و اذعان می‌کند که وجه واریزی از کارت و حساب خویش و متعلق به وی می باشد و شخصا مسئول پاسخگویی به تبعات ناشی از آن، در صورت کشف، خلاف واقع می باشد. سایت رسانا به طور کلی از این مطلب مبری است و نهایت همکاری را با مراجع قضایی و انتظامی در این زمینه معمول خواهد داشت.


.رسانا متعهد به ایفای بالاترین سطح محرمانگی است؛ لذا کاربران محترم سایت نمی‌توانند انتظار ارائه اطلاعات ثبت‌شده سایر کاربران و نیز خود آن‌ها را پس از حذف داشته باشند. این اطلاعات فقط به درخواست مراجع قضایی و انتظامی، داده خواهد شد.

5.    .با توجه به پیاده سازی بالاترین سطح امنیت سایبری بر روی پایگاه داده‌ این سایت، هیچ دسترسی فنی غیرمجازی به آن قابل‌انجام نیست. اما این مطلب به معنای جلوگیری صد درصدی از سوء‌استفاده‌های احتمالی اشخاص از اطلاعاتی که به صورت عمومی منتشر می شوند، نیست و رسانا مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت. هرچند رسانا مستمرا تلاش گسترده‌ای در جلوگیری از سوء‌استفاده احتمالی نیز به‌عمل می‌آورد.

6.    .چنانچه در خصوص موضوعی خاص، نسبت به محتـوای اطلاعـات ارسالی يا عمليـات انجام‌ یافته اختلاف نظری باشد، اسناد، دفاتر، گزارش‌ها و همچنين عمليات الكترونيكی ضبط ‌شده در فايل‌ها و سرورهای كامپيوتری رسانا، در مقابل طرف مقابل، سند و دليل معتبر خواهند بود و داوطلب و خریدار حق هرگونه اعتراض را تحت هر عنوان، از خود سلب می‌کند.

7.    .- حفظ و نگهداری رمز عبور بر عهده کاربران است. برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، کاربران می‌بایست در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.

8.    شماره تلفن‌ های مستقیم رسانا 021284296، 02122410466 ،02122410192 می باشد و هیچ شماره دیگری غیر از آن‌ها، متعلق و منتسب به این وبسایت نیست.

9.    رسانا در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش یا پشتیبانی ندارد و کلیه خدمات و تراکنش‏‌های مالی آن فقط از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به رسانا اطلاع دهید.

10. چنانچه زمان انقضاء عضویت شما در تعطیلات آخر هفته -روزهای پنجشنبه و جمعه- و تعطیلات رسمی است، حتما روز قبل یا چهارشنبه نسبت به تمدید عضویت خود اقدام کنید. در غیر این صورت رسانا هیچ مسئولیتی در قبال تمدید عضویت شما نخواهد داشت. تمدید عضویت برای همان روز، از 9 صبح تا 21 روز شنبه تا چهارشنبه انجام می‌گیرد. در صورت پرداخت یا اطلاع‌رسانی در خارج از زمان‌ ذکرشده، تمدید در روز کاری بعدی صورت می‌گیرد.

11. نقض حقوق معنوی مالکین وب‌سایت رسانا یا هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب‌سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، موجب پیگرد است. بدیهی است استفاده از اطلاعات وبسایت با ذکر صریح عنوان رسانا به عنوان منبع و برای مقاصد قانونی بلامانع است.

12. ایجاد مزاحمت، توهین، تهدید، افترا یا در کل هر نوع جرم علیه اشخاص حقیقی یا حقوقی به هر صورت (اعم از حضوری-تلفنی-ایمیلی-پیامکی و...) درصورت اطلاع رسانا یا شکایت ذیحق، موجب پیگرد است.

13. اقدام به دسترسی غیرمجاز، هک، تخریب، اخلال، انسداد یا ممانعت از دسترسی به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی وب‌سایت و کاربران آن، یا تهدید به ارتکاب آن ولو آنکه عملاً منجر به حمله رایانه‌ای نشود، موجب پیگرد است.

14. .استفاده از هرنوع فناوری رایانه ای، جهت مرور یا کپی خودکار صفحات و اطلاعات سایت رسانا، موجب پیگرد است.

15. وبسایت رسانا ممکن است شامل سیستم های ارتباط جمعی نظیر تالار گفتگو (انجمن)، چت روم، گروه های خبری،سیستم نظردهی، صفحات مربوط به اطلاعات شخصی و یا سیستم های مشابهی باشد که امکان ارتباط کاربر را با سایر کاربران فراهم کرده باشد. در این صورت کاربران تنها مجاز به ارسال و دریافت پیام و یا فایلهایی می باشند که متناسب با آن سیستم ارتباط جمعی بوده و می‌بایست نهایت دقت را نموده تا موجب بروز موارد زیر نشوند.


·       بدنام کردن، سوء استفاده، حملات مخرب، تهدید و تجاوز به حقوق عمومی سایت و سایر کاربران

·       انتشار، ارسال، بارگذاری و یا توزیع هرگونه مطلب نامتناسب، بی حرمتی، تجاوز وتعدی، گفتار زشت و وقیح، تصاویر شرم آور وعناوین، نام و موارد نامشروع.

·       بارگذاری فایل ها یا مواردی که به دور از عقل سلیم بوده و یا با قوانین سایت مغایرت داشته باشد

·       بارگذاری فایلهایی که شامل ویروس بوده، فایلهای ناقص و خراب و یا هر فایل و برنامه‌ای که موجب بروز اختلال در عملکرد یک کامپیوتر دیگر گردد.

·       تبلیغات یا پیشنهاد فروش و خرید هر چیز یا خدمات خاصی به منظور تجارت در سایت.

·       رهبری، هدایت و تشکیل گروه های هرمی در نظردهی ها، مسابقات و موارد مشابه

·        توزیع فایل هایی که قبلاً توسط یک کاربر دیگر در سایت قرار داده شده است به نام خود.

·       محدود کردن و یا محروم ساختن هر کاربری از استفاده و لذت بردن از خدمات عمومی و سرویس های ارتباط جمعی سایت

·       برداشتن و جمع آوری اطلاعات شخصی افراد بدون جلب رضایت آن ها

16. وبسایت رسانا هیچ مسؤولیت و وظیفه ای در مورد نظارت بر سیستم های ارتباط جمعی را بر عهده نمی گیرد. اگرچه، وبسایت رسانا این حق را برای خود محفوظ می دارد تا بر روی فایل ها و مطالب ارسالی کاربران بازبینی داشته و موارد خلاف قوانین سایت را حذف نماید. همچنین وبسایت رسانا این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در هر زمان و به هر دلیلی دسترسی یک کاربر را به قسمت های مختلف سایت نظیر سیستم های ارتباط جمعی محدود نموده و یا آن کاربر را حتی بدون ذکر علت از لیست اعضاء و کاربران سایت حذف نماید.


17. سایت رسانا این حق را برای خود قائل شده که در هر زمان بتواند هر اطلاعاتی را که در مورد قوانین قابل اجراء در سایت می باشد را مسدود نماید و یا متون انتشار یافته در سایت را ویرایش نماید، ارسال یا رد کرده و یا هر اطلاعات یا فایلی را در هر قسمت از وبسایت حذف نماید.

18. برخی از اطلاعات و فایل های بارگذاری شده در سایت ممکن است به منظور استفاده محدود در اختیار شما قرار گذاشته شده باشد، در این صورت کاربران موظف به رعایت این حق بوده و نمی بایست از آن مورد خاص سوء استفاده نمایند.

19. سایت رسانا مجبور به پرداخت هیچ پاداش یا هزینه ای در قبال ارسال های کاربران نیست. همچنین سایت رسانا هیچ الزامی نسبت به پذیرفتن اطلاعات ثبت شده کاربران نخواهد داشت و حتی این اجازه را دارد تا در هر زمانی مطالب ارسالی کاربران را حذف نماید.

20. کاربران با ارسال مطالب، بارگذاری فایل، ثبت و یا ارائه نظر، کلیه مسؤولیت آن را بر عهده گرفته و پاسخگو خواهند بود.

21. نمایش مطالب هر عضو و کاربر در سایت به معنای تأیید آن نیست و مسؤولیت آن بر عهده خود نویسنده مطلب می باشد.

22. علیرغم این که مدیریت سایت نیز می تواند نظرات را ویرایش، حذف و تأیید کند، مسؤولیت و وظیفه اصلی این کار بر عهده خود کاربر می باشد.

23. مدیریت سایت در حدامکان از ویرایش یا حذف مطالب ارسالی خودداری خواهد کرد، مگر این که مطالب دارای کلمات رکیک، محتوای ضد اسلامی و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. همچنین مطالبی که توسط اعضاء با نام مستعار درج می‌گردد، در صورتی که دارای بار حقوقی باشد، ویرایش خواهد شد.

24. وظیفه کنترل نظرات بر عهده صاحب اکانت و نام کاربری می‌باشد.

25. استفاده از سایت برای مقاصد تجاری ،تبلیغات، بازاریابی و مانند آن ممنوع است. برای تبلیغ روی این سایت می توانید با قسمت پشتیبانی تماس گرفته و از شرایط تبلیغ روی سایت مطلع شوید.

26. رسانا تی وی امکان تماشای ورکشاپ و وبینار آنلاین را برای کاربران ایجاد کرده است و کاربران باید طبق قوانین تعریف شده با خرید بلیط در تماشای این برنامه ها شرکت نمایند.

قوانین و ضوابط مشروحه مندرج در این صفحه بنا به تغییر شرایط، درصورت لزوم، اصلاح، گسترش یا تعدیل خواهد شد. کلیه کاربران شخصاً موظف هستند به‌صورت دوره‌ای از این صفحه بازدید و ازآخرین وضعیت قوانین، اطلاع حاصل کنند. توافقنامه حاضر به تایید تیم سانا تی وی و کاربر می‌رسد و از قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تبعیت می‌کند.

با تشکر از اینکه ما را انتخاب کرده و عضوی از تیم بزرگ رسانا تی وی شده اید.ارتباط با رسانا تی‌وی

تلفن مشترکین : 284296-021
تلفن پشتیبانی : 22410192-021
تلفن شکایات : 22410466-021
resana-logo
logo-samandehi enamad etehadie
shahid-beheshti sapra nashr
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به رسانا تی وی است. © 1399